کلاس جضوری گسسته

درس گسسته یکی از مهمترین و پایه ای ترین درس گروه کامپیوتر در ورودی آزمون #کارشناسی_ارشد و #دکتری می باشد ، همان طور که میدانید این درس در مقطع ارشد برای سه گروه #مهندسی_کامپیوتر ، #مهندسی_فناوری_اطلاعات ، #علوم_کامپیوتر و همچنین در مقطع دکتری برای دانشجویان #علوم_کامپیوتر و #بیوانفورماتیک، منبع کنکور هست ، از آنجا که بیشتر سه رشته اول مخاطبان و دانشجویان ما هستند بیشتر صحبت های ما هم برای این سه گروه می باشد.

🔴از درس ساختمان_گسسته
برای مهندسی کامپیوتر 4 سوال
برای مهندسی فناوری اطلاعات 6 سوال
و برای دانشجویان علوم کامپیوتر 20 سوال مطرح می شود.
این درس در هر سه گروه مهم می باشد و باید حتما خوانده و مطالعه شود ، چرا که مستقیم و غیرمستقیم درس گسسته به سایر دروس ارتباط دارد ، مفاهیم مثل #درخت و #گراف و #رابطه های_بازگشتی مستقیما در #داده_الگوریتم مطرح می شود ، و مبحث #شمارش هم مطلبی هست که در بیشتر دروس از آن استفاده می شود. مبحث #رابطه و #تابع و #نظریه_مجموعه_ها هم از ان دسته ریاضیاتی هستند که یک دانشجوی کامپیوتر باید همیشه و در همه حال بلد باشد ، البته شمارش مبحث بسیار جالبی می باشد که حتی در در مقطع دکتری نیز در درس استعداد تحصیلی (هوش) نیز از این مباحث سوال مطرح می شود.

سرفصل هایی که از طرف وزارت علوم برای این درس معرفی شده شامل:
شمارش ، منطق ، استقرای ریاضی ، خواص اعداد صحیح ، رابطه و تابع ،رابطه های بازگشتی و گراف و درخت می باشد ، و هم چنین کتاب های معرفی شده از طرف وزارت علوم هم کتاب های #روزن و #گریمالدی می باشد.

♨️بسیاری از دانشجویان در مورد سختی درس گسسته سوال می کنند ، من باید این سوال رو این طور جواب بدم که اگر قرار بود کنکور خیلی آسان باشد ، انوقت همه رتبه یک میشدند ، این درست هست که این دروس یک سری پیچیدگی دارند ، که البته این پیچیدگی قطعا با مطالعه درست قابل جبران می باشد ، گسسته بر خلاف چند درس دیگر حجیم نیست ، و البته اگر خیلی باهوش باشید متوجه می شوید که از این درس کدام مباحث خیلی مهم هستند ، به عنوان مثال نزدیک به 70 درصد سوال های رشته علوم کامپیوتر فقط از دو بخش شمارش و درخت و گراف هستند.

♨️هم چنین گسسته به خصوص مباحث گرافش بسیار پرطرفدار در زمینه تحقیقاتی می باشد و هر سال پایان نامه ها و مقالات بسیار سطوح بالایی در زمینه پیچیدگی گراف ، رنک بندی(درج _ رتبه) گراف ، مدل سازی ساختاری گراف و .... تعریف می شود.

ریاضیات گسسته
استاد نظمی
گروه B
جمعه ها ساعت 8-10:30
طول دوره 52 ساعت

520,000تومان

شاید این مطالب هم برای شما جالب باشد !!!

شروع کلاس های کنکور 98 از مرداد ماه

کلاس های کد جدید داده و الگوریتم شروع از هفته اول مرداد شروع می شود

کلاس های جدید نظریه زبان و کامپایلر شروع شد

کلاس های حضوری کنکور ارشد کامپیوتر

کلاسهای حضوری کنکور ارشد کامپیوتر، در سه نوبت تابس

کلاس های آنلاین

پس از موفقیت در کلاسهای حضوری، بستری را جهت اموزش

کلید تشریحی گسسته کنکور مهندسی کامپیوتر 97

برای دریافت کلید تشریحی درس گسسته  کنکور ارشد مهند

اطلاعات آموزشگاه

تهران - بین میدان ولیعصر و میدان فاطمی - بالاتر از تقاطع زرتشت -کوچه پزشک پور- پلاک 12

  • dummy021-88922915-88809039

  • dummy0912-178-8534

  • dummy hadi_yusefi@yahoo.com

 
 

نماد اعتماد

درباره ما

تمامی حقوق این سایت متعلق به موسسه آموزش عالی آزاد مهستان می باشد که دارای مجوز رسمی از وزارت علوم می باشد

جستجو