کنکور ارشد کامپیوتر و فناوری اطلاعات :منابع و فیلم های آموزشی درجه 1

آیا می دانستید که احتمال دارد سرفصل های کنکور ارشد کامپیوتر و منابع کنکور ارشد کامپیوتر و منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات 1400 تغییر پیدا کنند ؟!! آیا می دانید دقیقا منابع کنکور ارشد کامپیوتر و منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات کدام اند ؟!! اگر حتی اطلاعاتی هم دارید توصیه می کنم که با ما همراه باشید تا تمامی آنچه که باید بدانید را به شما بگوییم :

 

طبق گفته های آقای دکتر هادی یوسفی که 21 سال در زمینه کنکور ارشد فناوری اطلاعات و کنکور ارشد کامپیوتر تدریس داشته اند و استاد بسیاری از ما ها بوده اند و خیلی از ما ها با کتاب های ایشان آشنایی داریم :

در سال 1400 به احتمال زیاد کنکور ارشد فناوری اطلاعات با کنکور ارشد کامپیوتر تلفیق خواهد شدیعنی کنکور ارشد فناوری اطلاعات به صورت مجزا برگزار نخواهد شد ! همچنین امکان دارد که درس کامپایلر حذف شود.

 

 


 

 

در ادامه برای شما تمامی سرفصل های کنکور ارشد کامپیوتر، امتیازات و حتی تعداد سوالات هر کدام از این سرفصل ها آورده ایم. با ما همراه باید:

 

امتیازات و سرفصل های کنکور ارشد کامپیوتر

 

در ابتدای کار باید بدانید که سرفصل های کنکور ارشد کامپیوتر به چند قسمت تقسیم می شوند که هر کدام از این قسمت ها شامل زیر قسمت هایی هستند که همگی را به همراه ضرایب و تعداد سوالاتی که از هر کدام از سرفصل ها در کنکور ارشد کامپیوتر خواهد آمد برای شما جمع آوری کرده ایم:

 1. درس زبان که شامل : زبان عمومی و تخصصی است با ضریب ۱ و تعداد ۳۰ سوال است. این 30 سوال عبارتند از : 10 سوال لغت، 5 سوال گرامر و 15 سوال زبان تخصصی که همان درک مطلب است. 
 2. دروس ریاضیات که شامل :ریاضی عمومی ۱ و ۲ تعداد ۸ سوال، معادلات دیفرانسیل تعداد ۴ سوال، آمار و احتمال مهندسی تعداد ۴ سوال، ریاضیات گسسته تعداد ۴ سوال هستند. این دروس ضریب 1 هستند.
 3. دروس تخصصی که شامل : نظریه زبان ها، مدار منطقی، معماری کامپیوتر، ساختمان داده و طراحی الگوریتم، سیستم عامل، شبکه های کامپیوتری، هوش مصنوعی، کامپایلر و پایگاه داده است. تعداد سوال هر درس مشخص نیست ولی بین 5 تا 10 سوال از هر درس طرح می شود. ضریب این دروس با توجه به گرایش متفاوت است که در تصویر زیر قابل مشاهده است.

 

 

 ضرایب گرایش های ارشد کامپیوتر

 

 

گرایش های مهندسی کامپیوتر

در این قسمت می خواهیم گرایش های رشته مهندسی کامپیوتر را برای شما نام ببریم:

 • معماری سیستم های کامپیوتری
 • هوش مصنوعی
 • نرم افزار
 • شبکه های کامپیوتری
 • رایانش امن یا امنیت
 • بیوانفورماتیک 

 

تمامی منابعی که لازم است برای کنکور ارشد کامپیوتربدانید!!

 

هر ساله سوال بسیاری از داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر و دکتری کامپیوتر منابع آموزشی برای این کنکور می باشد ، به همین خاطر ما سعی کردیم با پرس و جو از رتبه های برتر کنکور ارشد کامپیوتر اقدام به جمع آوری منابع کنکور ارشد کامپیوتر کنیم که رتبه های برتر کنکور منابع زیر را برای هر درس پیش نهاد داده اند:

 

 • منابع کنکور ارشد کامپیوتر برای درس زبان عمومی و تخصصی :

 

قابل قبول ترین منابع کنکور ارشد کامپیوتر برای درس زبان عمومی را می توان به جلد لغت و جلد گرامر کتاب زهرا آهنگر نشر سری عمران و یا کتاب زیر ذره بین نشر نگاه دانش اشاره کرد و همچنین برای درس زبان تخصصی بررسی متون کنکور ارشد کامپیوتر ده سال اخیر از کتاب مدرسان شریف یا گسترش علوم پایه بسیار مفید خواهند بود.

 

 • منابع کنکور ارشد کامپیوتر برای ریاضی عمومی 1 و 2 :

 

مهمترین منابع کنکور ارشد کامپیوتر برای درس ریاضیات عمومی ۱ و ۲، کتاب نشر نگاه دانش یا پوران پژوهش است.

 

فیلم های آموزشی کنکور ارشد کامپیوتر

 

 • منابع کنکور ارشد کامپیوتر برای درس آمار و احتمالات :

 

کتاب استاد طورانی نشر پارسه یا کتابهای نیکوکار و یا کتاب مدرسان شریف از بهترین منابع کنکور ارشد کامپیوتر در زمینه آمار و احتمالات است.

 

 • منابع کنکور ارشد کامپیوتر برای درس معادلات دیفرانسیل :

 

کتاب نصیر یا پوران پژوهش یا فیلم استاد احتشام فر از مهمترین منابع کنکور ارشد کامپیوتر در زمینه معادلات دیفرانسیل محسوب می شوند.

 

 • منابع کنکور ارشد کامپیوتر برای درس گسسته :

 

بهترین منابع کنکور ارشد کامپیوتر در زمینه درس ریاضیات گسسته، دیدن فیلم های آموزشی کنکور ارشد کامپیوتر است که فیلم آموزش گسسته استاد یوسفی و فیلم نکته و تست گسسته استاد یوسفی را شدیدا به شما توصیه می کنم که لازم و کافی است. البته اگر به هر دلیلی فیلم نمی بینید، کتاب آبی پوران پژوهش تالیف هادی یوسفی توصیه می شود.

 

 

منابع کنکور ارشد کامپیوتر

 

 

 

 

 • منابع کنکور ارشد کامپیوتر برای درس نظریه زبان :

 

مناسب ترین منابع کنکور ارشد کامپیوتر برای نظریه زبان ها و ماشین ها کتاب نشر علوم رایانه نوشته شاپوری است. ولی برای تسلط به مباحث این درس فیلم های آموزشی کنکور ارشد کامپیوتر و تست استاد درفشه لازم و کافی است .

 

 • منابع کنکور ارشد کامپیوتر برای درس مدار منطقی :

 

از بهترین منابع کنکور ارشد کامپیوتر برای درس مدار منطقی، کتاب آبی پوران پژوهش تالیف هادی یوسفی است یا کتاب نصیر تالیف تالیف اجلالی که البته حجم این کتاب بسیار زیاد است. همچنین فیلم آموزش مدار منطقی استاد یوسفی و البته فیلم نکته و تست مدار منطقی استاد یوسفی نیز در میان منابع کنکور ارشد کامپیوتر جای گرفته و از درجه یک ترین فیلم های آموزشی کنکور ارشد کامپیوتر است

 

 • منابع کنکور ارشد کامپیوتر برای درس معماری کامپیوتر :

 

اولین و بهترین و کامل ترین مرجع برای این درس کتاب آبی معماری کامپیوتر پوران پژوهش به تالیف هادی یوسفی است. البته فیلم آموزش معماری کامپیوتر استاد یوسفی و فیلم نکته و تست معماری کامپیوتر استاد یوسفی را هم فراموش نکنید که از بهترین فیلم های آموزشی کنکور ارشد کامپیوتر و کاملا برای شما لازم و کافی است!!

 

 • منابع کنکور ارشد کامپیوتر برای درس ساختمان داده وطراحی الگوریتم :

 

بهترین روش برای زدن تمامی تست های این درس، دیدن فیلم های آموزشی کنکور ارشد کامپیوتر دکتر یوسفی است که شامل :  فیلم آموزش ساختمان داده و طراحی الگوریتم استاد یوسفی و فیلم نکته و تست ساختمان داده و طراحی الگوریتم استاد یوسفی است. خواندن کتاب آبی ساختمان داده، کتاب آبی طراحی الگوریتم و کتاب نارنجی ساختمان داده و الگوریتم پوران پژوهش تالیف هادی یوسفی به شما برای موفقیت در کنکور ارشد کامپیوتر کمک می کند.

 

بهترین منابع کنکور ارشد کامپیوتر

 

 

 • منابع کنکور ارشد کامپیوتر برای درس سیستم عامل :

 

ترجیحا کتاب مرجع سیلبرشاتس مطالعه شود و از بهترین منابع کنکور ارشد کامپیوتر، کتاب پارسه (پارس رسانه، پر) تالیف استاد حقیقت است. البته فیلم های آموزشی کنکور ارشد کامپیوتر و تست استاد سلامی نیز مناسب است!

 

 • منابع کنکور ارشد کامپیوتر برای درس شبکه های کامپیوتری :

 

برای این درس حتما 4 فصل اول کتاب کراس راس ترجمه ملکیان نشر نص را بخوانید و سپس تست های کنکورها را با هر کتابی مثل کتاب مدرسان شریف یا پوران یا پارسه بررسی کنید.

 

 • منابع کنکور ارشد کامپیوتر برای درس کامپایلر :

 

کتاب کنکوری مناسب برای درس کامپایلر کتاب پوران پژوهش تالیف استاد شاپوری است. برای این درس، فیلم های آموزشی کنکور ارشد کامپیوتر و کلاس استاد کاشفی نیز بسیار توصیه می شود. البته این درس ممکن است برای کنکور 1400 حذف شود!

 

سرفصل های کنکور ارشد کامپیوتر

 

 • منابع کنکور ارشد کامپیوتر برای درس پایگاه داده :

 

مرجع کنکوری مناسب برای این درس کتاب استاد کیوان پور نشر پارسه یا پر و همچنین کتاب راهیان ارشد است. همچنین فیلم های آموزشی کنکور ارشد کامپیوتر و تست استاد سلامی نیز مفید است.

 

 • منابع کنکور ارشد کامپیوتر برای درس هوش مصنوعی :

 

کتاب راسل مطالعه شود و برای حل تست و جمع بندی کتاب راهیان ارش یا نصیر و یا پوران پژوهش مناسب است. مرجع کنکوری مناسب که از بهترین منابع کنکور ارشد کامپیوتر برای درس هوش مصنوعی است، فیلم های آموزشی کنکور ارشد کامپیوتر و تست استاد یلمه است.

 

 

و تمامی منابعی که لازم است برای کنکور ارشد کامپیوتربدانید!!

 

در عکس زیر تمامی ضرایب و سرفصل های کنکور ارشد فناوری اطلاعات را برای شما آورده ایم حتما به تمامی آن ها توجه کنید!

ارشد مهندسی کامپیوتر ,ارشد نرم افزار ,ارشد کامپیوتر ,منابع ارشد کامپیوتر ,منابع ارشد علوم کامپیوتر ,منابع ارشد مهندسی کامپیوتر ,منابع ارشد آیتی

 

شاید این مطالب هم برای شما جالب باشد !!!

دانلود دفترچه سوالات دکتری مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار الگوریتم - 96

دانلود دفترچه سوالات کنکور دکتری

منابع کنکور دکتری

منابع دکتری مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار و الگوریتم

منابع دکتری مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی

منابع دکتری مهندسی کامپیوتر گرایش معماری کامپیوتری

اطلاعات آموزشگاه

تهران - بین میدان ولیعصر و میدان فاطمی - بالاتر از تقاطع زرتشت -کوچه پزشک پور- پلاک 12

 • dummy021-88922915-88809039

 • dummy0912-178-8534

 • dummy hadi_yusefi@yahoo.com

 
 

نماد اعتماد

درباره ما

تمامی حقوق این سایت متعلق به موسسه آموزش عالی آزاد مهستان می باشد که دارای مجوز رسمی از وزارت علوم می باشد

جستجو